Jsem online marketingový stratég, a tak se ve svých newsletterech budu obracet zejména k marketérům. Jednou měsíčně se vám pokusím předat zkušenosti a pomoci vám zorientovat se v tomto spletitém, rostoucím a dech beroucím oboru. Upozorním vás na své výstupy i na cizí zdroje, které mě zaujaly.

Chcete dostávat další newslettery do e-mailu? Zaregistrujte se a jednou měsíčně vám pošlu další marketingové tipy.

Můj rok 16

V roce 2016 jsem začal více přednášet a psát o marketingové strategii. Pomohl tomu i můj nový web, když ten 10 let starý už dosloužilRedesignem jsme v týmu Nádeník, Tvrdek, Bureš, Štráfelda a já strávili 175 hodin.

Trendy v online marketingu

V prosinci jsem si ve video rozhovoru pro Mladého podnikatele povídal s Jirkou Rosteckým. Mluvili jsme hlavně o trendech v online marketingu pro rok 2017. Pojal jsem to jako popis nových témat, se kterými jsem se u klientů během minulého roku setkal a na kterých má smysl dále pracovat: zákaznická analytika, práce s obsahem napříč kanály a řízení výdajů na marketing.

Na podobné téma jsem vedl přednášky pro APEK. Jste-li jejich členy, pusťte si video záznam, pro ostatní je dostupná prezentace.

Jihočeská hospodářská komora pořádá 16. února v Českých Budějovicích konferenci, na které budu přednášet o marketingové strategii.

 

Marketingový workshop a manuál

Za poslední roky jsem vedl řadu workshopů, zaměřoval jsem se v nich na vytvoření marketingové strategie, plán a rozpočet, případně zadání pro nový web. Jako podklad mi slouží osnova, ke které mám seznam otázek k zamyšlení. Třeba vás budou taky inspirovat – říkám jim
Marketingový dotazník pro tvorbu strategie. Možná taky budete chtít vědět, kdo je vlastně marketingový stratég – vysvětlení najdete tady.

Zajímá vás, co zákazníci získají, když absolvují můj workshop? Prohlédněte si ukázku Marketingového manuálu.

STDC

S tím, jak chápu (online) marketing, se velmi úzce váže framework See Think Do Care (STDC). Aktivně ho využívám při plánování obsahu webu a marketingové komunikace. Potřebujete se dozvědět víc o tomto chytrém způsobu přemýšlení? Poslechněte si video rozhovor pro
Mladého podnikatele o STDC nebo si pusťte můj video kurz o marketingové strategii pro Seduo. Kaushikův originál STDC frameworku (včetně českého překladu) a další články na toto téma najdete na seznamu STDC zdrojů. Framework jsem taky rozvedl v přednášce na konferenci EshopSummit 2016. Prezentace Cestičky a pastičky je volně přístupná a video si můžete koupit.

Vzdělávání rozhoduje

Vidím kolem sebe, jak majitelé firem, kteří se opravdu intenzivně věnují vzdělávání v online marketingu, mají mnohem větší drive. Chcete si také rozšířit obzory? Projděte si tato videa a podcasty:

Také jsem vytvořil seznam školení pro online marketéry.

A znáte Pocket? Odkazuji tam na články, které mě zaujmou. Napadlo mě, že až budeme mít za pár let samořiditelná auta, bude spousta času na sledování videí, rozhovorů a čtení článků. Já to zatím řeším Audiotékou, podcasty a skvělou funkcí Pocketu, který umí přečíst články.

Zobrazte si obrázky: Pocket přehrávání

Odborného audio a video obsahu však existuje čím dál víc. Už nestíhám konzumovat ani ten “povinný” obsah. Naučil jsem se poslouchat rychlostí 1,5x, pak jsou i dvouhodinové rozhovory snesitelné.

Zajímavé články o SEO a PPC

Rád bych se s vámi podělil o články, které mě v poslední době zaujaly. Na téma PPC píše Petra Větrovská
Připravte PPC kampaně na rok 2017 a hezky ji doplňuje check-list PPCkařův to-do-list aneb co, kdy a jak často od Lukáše Krejči.
Zajímavým počinem je seznam novinek, které dává dohromady RNc. Zde jsou prosincové novinky z PPC a tady ze SEO. Tak ať jim nadšení vydrží.

K problematice SEO vznikly v poslední době skvělé rozhovory. Zejména ten s Dušanem Janovským o fulltextu Seznamu v rámci SEOlogeru.
Audio záznam rozhovoru a shrnutí od Jardy Vidíma. Také se uskutečnila diskuse s Johnem Muellerem z Google. Záznam videa a shrnutí od Marie Štouračové.

Pokud se chcete probrat dalšími tipy pro rok 2017, zkuste tento dotaz. Všechny agentury si napsaly povinný článek.

 

Chcete dostávat další newslettery? Zaregistrujte se a jednou měsíčně vám pošlu další marketingové tipy.

 

Dejte o článku vědět

Zpět na stream