Pro koho workshop je

Firemní konzultace se zaměřují na nejslabší místa v marketingové strategii, řízení a vyhodnocování konkrétní firmy. A to buď formou dvoudenního workshopu a nebo komplexního zpracování marketingové strategie a plánu.

Čím se vám workshop vyplatí

Většinou není problém vymyslet produkt či službu, nakreslit pěkný web, spustit PPC kampaně, bannery a založit stránku na Facebooku.

Vše jde pěkně, jen zákazníků není tolik, kolik jste si přáli. Po nějakém čase začnete být v nejistotě, zda to, co děláte, má opravdu význam a zda nezvolit jiné marketingové kanály, jinou komunikaci. Možná si nebudete jisti, zda oslovujete ty správné lidi na správných místech.

Tento workshop je určen těm, kteří tuto nejistotu chtějí odstranit a chtějí mít ve svém marketingu jasno.

Obsah workshopu a konzultací

1. Tvorba marketingových cílů

Cílem marketingu je zisk. Ale pro jeho dosažení je třeba stanovit konkrétní cíle, které vás k zisku mohou dovést. Pro úspěch workshopu bude třeba vědět, jaké tyto cíle jsou. Pak spolu budeme dva dny hledat cesty, jak je naplnit.

2. Popis vašeho produtku či služby

Jaké jsou hlavní přednosti vašeho produktu/služby. Kdo jsou vaši zákazníci a jaká řešení jim váš produkt/služba přináší. Co „chcete“ a „nechcete“ být, jaké má být vyznění vaší komunikace. Zaměříme se na vaši konkurenci a v čem ona vyniká.

3. Tvorba hlavních person

Persona představuje zosobnění hlavní cílové skupiny. Tento postup vám umožní vžít se do běžného dne člověka, který konzumuje vaši službu. Lépe pochopíte, v jaké situaci se nachází a co ho vede k nákupu.

4. Rozpracovaní obsahu pro persony dle frameworku See-Think-Do-Care

Nový marketingový přístup STD (See Think Do Care) pomáhá marketérům zaměřit se nejen na prodej služby, ale průběžné připravování zákazníka až k okamžiku, kdy bude ochoten nakoupit. Dále vám tento framework pomůže přemýšlet o vzájemném propojování marketingových kanálů.

5. Zpracování podrobného marketingového plánu

Půl dne budete věnovat sepisování konkrétního marketingového plánu. Celou svou přípravu převedete na papír, kde si stanovíte úkoly na nejbližší týdny či měsíce. Po ukončení workshopu budete mít jasno, kam se bude váš marketing ubírat.

Ukázky výstupů z workshopu

Školení mě baví

Jsem online marketingový stratég Michal Krutiš. Své znalosti a zkušenosti si žárlivě nestřežím – rád je předávám dalším lidem. Proškolil jsem stovky podnikatelů a marketérů. Více o mně.

  • školící praxe od roku 2006,
  • stovky proškolených lidí,
  • workshopy a školení například pro firmy jako Rigips, DHL, Jysk, Economia, Hanibal, ICV, Keramika Soukup, Shopero, Florea, Rebex a další.
  • přednášky na konferencích Digisemestr, EshopAkademie, EshopSummit, SEOrestart, PPCrestart, APEK a další.

Chci workshop

1

Dvoudenní firemní konzultace

Pokud si vyberete firemní konzultace na míru, budu se věnovat čistě vám a vašemu byznysu.
Tento způsob zvolí většina mých klientů, protože projdeme klíčová místa vašeho podnikání, zaměříme se na čísla a detaily, které bychom na skupinovém workshopu nemohli zveřejňovat a ani je nestihli zkonzultovat.

  1. Před setkáním klient zpracuje marketingový dotazník, já ho spolu s dalšími získanými podklady předem prostuduji.
  2. V prvním dnu konzultací obvykle validujeme pohled na cílové skupiny vytváříme persony a obsah dle STDC frameworku. Také prověřujeme rozložení výdajů do marketingových kanálů. Vytváříme seznam dílčích úkolů, které zpracováváme před druhým dnem setkání, který probíhá cca za týden. Jedním z mých úkolů je sepsat dosavadní zjištění do sdíleného dokumentu, který nazývám “Marketingový manuál”.
  3. V druhém konzultačním dnu zpracováváme marketingový rozpočet a sestavujeme konkrétní marketingový plán pro další aktivity. Stanovujeme priority, KPI a určujeme termíny a zodpovědné osoby.
  4. Po tomto dnu doplňuji sdílený dokument Marketingového manuálu, ve kterém jsou uvedeny všechny závěry k marketingu a slouží jako podklad pro marketingový tým klienta a jeho dodavatele. Celkem odpracuji 3 man-day.

Následně obvykle participuji na plnění marketingového plánu.

Cena

Za dvoudenní firemní workshop s přípravou a zpracováním výstupů účtují částku 55-70 tisíc Kč.

Chci více informací k firemní konzultaci

Chcete na workshop?

Vymyslíme váš digitální marketing společně.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.