Automatizace v e-mailingu a triggery

Podle mně nevhodně se téma také nazývá jako “marketingová automatizace”. 

Snažíte se vytvořit speciální e-mailingové listy:

Například nejpoužívanější SAAS nástroj pro emailing Mailchimp nabízí automatizaci s velkým množství triggerů.

Jak vytvořit e-mailingovou šablonu

Skvělý návod opět od Mailchimpu, na co u šablony nezapomenout. 

Email design guide.

Mailchimp  jak vytvořit e-mail šablonu

INFO: Obrázek je automaticky přeložený anglický text.

Technické řešení e-mailingu

Skvěle zpracovaný technický checklist vytvořil Pavel Pola: 

https://medium.com/etnetera-activate/email-marketing-checklist-ke-stazeni-ec8c134a7b63 

Technický email marketing checklist: Pavel Pola

V podstatě jsem se nesetkal s případem, kdy by se někomu vyplatilo posílat e-maily přes vlastní řešení. Technických problémů, které způsobí nedoručitelnost vašich e-mailů, je tolik, že si je opravdu nepřejete řešit. 

Na koho posílat a na koho neposílat e-maily

Důvody, proč segmentovat e-maily jsou zřejmé. Získáte lepší zacílení = větší atraktivita pro příjemce = větší efektivita

Každý e-mail, který máte v databázi, nemá stejnou kvalitu. Dokonce některé vám mohou uškodit, pokud na ně začnete e-maily posílat. 

No SPAM

Samozřejmostí mít od všech ověřený souhlas (GDPR), neposílat SPAM. A to ani podle legislativy, ale ani tak, aby ho jako SPAM uživatel považoval.

Samozřejmě, nikdy nekoupíte cizí databází e-mailů. Ani kdyby vám slibovali, že jsou souhlasy podepsáných krví. 

Co slíbit, abyste získali e-mail od potenciálního zákazníka

Způsobů, jak nový e-mail získat je řada. Pokud je člověk váš zákazník, je to vyřešené “oprávněným zájmem”. Pokud chcete oslovit potenciálního zákazníka, můžete využít například tyto incentivy:

Jednorázové odměny

Trvalé odměny

Definice přímého marketingu

Přímý marketing (direct marketing, DM) probíhá i na internetu a dá se s ostatními nástroji internetového marketingu efektivně kombinovat. Základní rozdělení online DM je:

E-mail je velmi silná zbraň v rukou marketéra. Bohužel ji příliš webů neumí správně využívat. Tato forma reklamy je sice téměř bezplatná, ale dosti náročná. To platí, jak pro využití samotného e-mailu od současného zákazníka, tak vyžádaného zasílání e-mailů potencionálnímu zákazníkovi či rozesílání pravidelného newsletteru zájemci o obor.

Náročná je z toho důvodu, že nestačí vytvořit jeden banner a pak ho nechat týdny zobrazovat na webu, vybrat si klíčová slova a nastavit AdWords, ale je potřeba mít odborníka, který bude pravidelně psát e-maily a to třeba každý týden. Tyto e-maily musí obsahovat zajímavé informace. Ať už je to skutečně zajímavá cenová nabídka žádaného zboží, informace o aktuálních trendech v použití nových materiálů nebo každý den zasílána jedna rada, jak správně vybírat dané zboží, používat jej a ošetřovat proti opotřebení.

Virální marketing spočívá především v originálním nápadu. Jde o to zakomponovat značku či produkt do sdělení, které je zábavné, poučné nebo prostě jen zajímavé. Takové sdělení se pak může mezi přáteli šířit e-mailem, instant messagingem (ICQ) nebo přes webové stránky (nejčastěji blogy či servery pro sdílení videa).

Pokud má být direct marketing skutečně efektivní, je mu potřeba věnovat nemalé úsilí a stále se zdokonalovat. E-mailing zatím nepoužívá příliš společností, přestože ho lze s úspěchem využít snad pro každou firmu podnikající prostřednictvím webových stránek.

 

Moje články k e-mailingu:

Dejte o článku vědět

Zpět na stream