Hledal jsem důvody, proč někomu padají naše newslettery do SPAMu. Pokud s tím máte podobný problém, přečtěte si, jak jsem postupoval.

K rozesílání používáme Mailchimp, tedy chybu v emailingové systému nehledám. Pokud jde o obsah emailu a jeho zpracování, tam není nic, co by mělo SPAM filtrům vadit. Navíc jsem email zkontroloval přes Inbox Inspectorem, kde jsme dostali skóre nula = v pořádku. Míra zobrazení emailů a míra prokliku je standardní (zobrazení průměrně 40 %, proklikovost kolem 20 %).

Jako jedno z možných vysvětlení je fakt, že pokud více lidí v Gmailu zprávu označí jako SPAM, tak to ostatním příjemcům, kteří používají Gmail, email automaticky začne padat do SPAMu.
Jak tomu předejít? Posílat ještě zajímavější emaily, méně často a jen lidem, kteří to nebou pouvažovat za spamování.

Dalším řešením je uložení emailu mezi kontakty. Pokud je email v adresáři, do spamu to pak danému člověku již nepadá. Je o to potřeba lidi požádat, ale je otázka, kolik jich to udělá.

Další možností pro Gmail je, že si lidé ručně či na základě filtrů přesunou email ze složky SPAM, či ze složky Promo akce do složky Primární. Snad by to mohlo mít i podobný efekt jako u označování za SPAM, tj. že se to přenese i na další příjemce.

Mailchim ebook - jak se vyhnot spamováníŽádné zázračné řešení jsem nenašel, ale pokud budeme posílat relevantnější emaily, méně často a jen lidem, u kterých budeme předpokládat velký zájem o naše sdělení, mělo by to fungovat.

Více informací jsem našel například v ebooku od Mailchimpu a také v jejich poradně.

Dejte o článku vědět

Zpět na stream