V seriálu o marketingové strategii vám vysvětluji, jak pracovat s marketingem a jak ho vést strategicky. Moje jméno je Michal Krutiš, zabývám se online marketingem od roku 2003. Více o mně na stránce mého webu. Více o sobě řeknu také v tomto videu. Přepis videa

Audio záznam

Přepis videa

Fakulta multimediálních komunikací ve Zlíně

Moje cesta začala v prváku na vysoké škole ve Zlíně, kdy jsem studoval Fakultu multimediálních komunikací a přemýšlel jsem o brigádě ve Velké Británii a nemohl jsem nic najít. Tak jsem si v knihovně půjčil knížku o vyhledavačích, začetl jsem se a přišlo mi to zajímavé, a to i pro moji budoucnost. V roce 2003 jsem začal psát blog o SEO.

SEO

Tenkrát jich bylo velmi málo, řádově jednotky. Mně bylo 24 a začal jsem se SEO. Dostal jsem se k Robertu Němcovi do Brna, kde jsem pracoval asi 2 roky, pak jsem byl v Dobrém webu u Marka Prokopa a Davida Špinara. Ti se rozhodli v roce 2005 založit novou agenturu, přizvali Vaška Štrupla a mně.

Agentura H1.cz

Agenturu jsme měli 5 let. V průběhu práce v H1.cz jsem kromě SEO přibíral další témata, řešil jsem pro klienty PPC, kampaně, zbožáky, affiliate, e-mailing, a další témata, a pak jsem postupně přebíral různé projekty, různé klienty a pracoval jsem jako account, už jsem řídil lidi v jednotlivých odděleních v agentuře, kteří dodávali práci pro klienta. Přitom jsem měl na starosti veřejná školení H1.cz, kde různí lektoři školili různá témata. Mým úkolem bylo nacházet lektory, nacházet témata, a pomáhat méně zkušeným lektorům, aby jejich školení byla lepší. Od začátku jsem měl na starosti i marketing H1.cz.

Prodej H1.cz a Ataxo jako marketingový ředitel

V roce 2009 jsme H1.cz prodali a spojili se s Ataxem, tam jsem ještě nějakou dobu řídil marketing a vzdělávání, a pak jsem byl na volné noze. (Viz popis pozice marketingového managera.)

Webinar.cz a SEO strategist

Vedle toho jsem zkoušel projekt webinar.cz na online vzdělávání a v té době, v roce 2012, se mi vůbec nepovedl rozjet, takže jsem po krátké době ukončil a pracoval jsem dál na volné noze. Pak jsem se na rok vrátil do H1.cz jako SEO strategist, což v podstatě byly online strategie se zaměřením na SEO, a následně jsem dál na volné noze.

Současnost

Mou nynější činností je pomoc firmám s marketingovou strategií, ať už tak, že přijdu do firmy na několikadenní workshop a pracuji s nimi, tvoříme strategii, anebo dále pomáhám a konzultuji jim ten postup, aby se jim skutečně naplnila strategie a vše rozjeli, jak mají. Pomáhám jak s jednotlivými dílčími věcmi –nabírat lidi, dávat KPI, hlídat, vymýšlet další způsoby zvýšení obratu a prodeje.

Proč natáčím videa

Protože mám nějaké know-how, tak jsem se rozhodl se o něj podělit formou těchto videí. Je jich několik desítek, budu rád, když budete komentovat, psát zpětnou vazbu, bude mě to motivovat natočit další videa. Sledujte mě, odebírejte můj YouTube kanál, přihlaste se do newsletteru. Doufám, že se vám to bude líbit.

Dejte o článku vědět

Zpět na stream