Pomáhají vám s marketingem dodavatelé? Jaké výkazy od nich potřebujeme? Kromě výkazů práce potřebujeme i výkaz výsledků jejich KPI reportů. Ty KPI reporty by se měly týkat veškerých činností, veškerých marketingových kanálů, kteří pro vás spravují. Přepis videa

Audio záznam

Přepis videa

Reporty ze systémů a Google Analytics

Kromě výsledků z těch systémů, které jsem se vám snažil ukázat v jiných videích pro jednotlivé marketingové kanály (PPC, SEO, e-mailing, sociální sítě), budete potřebovat i srovnání s Google Analytics. Takže chtějte jak čísla z toho reklamního systému, tak z Google Analytics.

Srovnání s předchozím obdobím

Tato čísla budou srovnávat předchozí období, nejčastěji měsíc, možná čtvrtletí, s tím předchozím měsícem a také měsícem, který byl před rokem, pokud ta data máte. Protože tam teprve uvidíte ty změny a ty nárůsty, které oni dokázali pro vás udělat. Např. u sezóny je významné to meziroční srovnání.

Vyhodnocení kampaní

Slovní zhodnocení a popis činností

Takže kromě těch základních KPI, která jsme popsali, a která jsou číselně vyjádřena, vy byste od nich měli chtít nějaké zhodnocení, proč čísla vypadají tímto způsobem, jak to oni vnímají, co udělali pro to, aby se změnila, jak optimalizovali kampaně, co dalšího přidali. A oni budou rekapitulovat práci, na které jste se již předtím dohodli, a budou říkat, které výsledky měli.

Doporučení do budoucna

Současně správný report by měl obsahovat i doporučení, co se má dít dál. Jaké kroky udělají proto, aby čísla byla lepší, aby zvýšili výkon, na jaké činnosti se budou dál zaměřovat. Toto opravdu požadujte, je to podklad pro vaše pravidelné schůzky s agenturou. Nad těmito čísly a jejich návrhy budete sestavovat plán aktivit pro další období. Takže nechte si od agentury posílat KPI reporty.

Dejte o článku vědět

Zpět na stream