Pro H1.cz jsem nechal udělat online video reklamu na naše školení. Hodnocení online video reklamy je logicky velmi subjektivní a zatíženo tím, že v Česku zatím není s čím srovnávat. Respektive pokud je porovnávána s televizní reklamou, „vždy“ prohraje. Minimálně ve výši rozpočtu. Přesto musím dát za pravdu kritikům naší reklamy, že v ní chyběl vtip. A pes to skutečně nezachránil. :)

Video je o brandingu

Online video reklama nemá produkt přímo prodat. Zde je ten základní rozdíl od jiné, výkonové reklamy, na kterou je spousta SEM odborníků zaměřena. Video reklama je výsostně brandově zaměřený nástroj marketingových komunikací, její prioritou je „dobrý pocit diváka ze značky“, nikoliv výzva k akci a měření konverzí. Přestože v AdWords toto měřit lze, více možná v dalším článku.

Click-to-play

V AdWords se tento formát nazývá „click-to-play“ nebo v počeštěné verzi „Videoreklama spouštěná kliknutím“. Na rozdíl od videoreklam, které bylo možné vidět na idnesu před pár týdny, u AdWords musíte nejprve kliknout na statický obrázek, než se vám video přehraje.

Tipy k výrobě online video reklamy

Protože jde o jedno z prvních videí v Česku, neměli jsme se od koho učit. Až (určitě k tomu dojde) budete dělat svoje první online video reklamy, mám pro vás pár postřehů, které vám mohou pomoci.

Reklama Hájedničky

Můžete se podívat i na naši první online video reklamu, pokud jste ji ještě nezaregistrovali.

Reklama:

Dejte o článku vědět

Zpět na stream