Kniha o SEO Před nedavnem vyšla nová česky psaná kniha o SEO.

Po Smičkovo knize je to teprve druhá publikace, která se SEO u nás věnuje. Kniha SEO – Search Engine Optimization je překlad knihy dvou Američanek – Jennifer Grappone a Gradiva Couzin (http://www.yourseoplan.com/). I když tyto dámy napsaly i knihu o modelkách, mohu vám knihu, která se v originále jmenuje Search engine optimization – An hour a day, doporučit.

Český text sice není z nejlepších a navíc přílišná kreativita překledatelů přináší nové překlady SEO termínů, které již ustálený český překlad mají, ale obsahově je to dobrá knížka.

Pokud jste začátečník v optimalizaci, kniha vás provede všemi kroky, které byste měli při optimalizaci webu zvládnout. Text lze přečíst během pár hodin, ale to není cílem této publikace. Kniha totiž obsahuje fahr plán a úkoly, které byste měli postupně plnit. A to “an hour a day” asi po dobu tří měsíců.

Publikaci vydal Zoner, který se už dva roky snaží najít místního autora, který by jim knihu o SEO napsal. Ale zatím nikdo neměl čas nebo dost výdrže.

Obsah a náhledy některých stran knihy SEO – Search Engine Optimization najdete na stránkách vydavatelství Zoner. Aktuální cena je 351 Kč. 

GRAPPONE , Jennifer , COUZIN, Gradiva . SEO – Search Engine Optimization. Roman Skřivánek, Dana Balaštíková. 2007. vyd. [s.l.] : Zoner, 2007. 328 s. Dostupný z WWW: <http://www.zonerpress.cz/inshop/scripts/shop.aspx?action=DoViewProductDetail&ItemIdx=-2147483648&ProductID=95>. ISBN 978-80-86815-85-5.

Anglický originál nyní na Amazonu stojí  20 dolarů. Další knihy o SEO můžete najít v mém výběru z Amazonu.

Dejte o článku vědět

Zpět na stream