Netimperative rozdělil digitální průmysl (digital industry) na 22 kategorií a každou z nich krátce popsal a vytvořil přehled předních firem z Velké Británie pro dané kategorie. Přehled nazval Digital Industry Guide 2006.

Jednotlivé kategorie jsou:

1) Usability and Accessibility
2) SEO
3) Paid Search
4) Web Analytics
5) Recruitment
7) Mobile Marketing
8) Email Marketing
9) Web Design
10) Rich Media
11) Content Management
12) Content Production
13) Ad Agencies
14) Affiliate Marketing
15) Ad Serving
16) Ad Sales Networks
17) Interactive TV
18) Direct Marketing
19) ISPs
20) Search Technology
21) Media Owners
22) Research Companies
23) Survey Tools

Popis kategorie SEO začíná takto:

Optimalizace pro vyhledávače (SEO – Search engine optimisation) je proces úpravy struktury, obsahu a kódu webů pro zvýšení jeho „viditelnosti“ ve vyhledávačích a tím i dosažení lepších pozic v přirozených výsledcích.

Analýzy webu jsou popisovány následovně:

Analýza webu (Web Analytics) se zabývá měřením chování návštěvníků na webu. Narozdíl od pasivních diváků televize, rádia, tisku, interaktivní návštěvníci neustále zanechávají své „digitální otisky prstů“ v online médiích. To umožňuje jednodušší měření úspěšnosti projektů. Analýzy webu se používají v komerčním sektoru k zjišťování, která část webu nebo reklamy funguje a která nikoliv.

V Česku by již takový přehled nejspíše měl také smysl. I když pro základní přehled stačí vhodná kategorie Seznamu.
Například SEO má podle Katalogu Seznamu ve své nabídce již více než 40 firem (UPDATE: v roce 2005 jich bylo 40, v roce 2021 jich je v katalogu Firmy.cz v kategorie Optimalizace pro vyhledávače 120 – což je hrubě podceněné číslo). Bohužel o kvalitě znalostí a tím i poskytovaných služeb můžu dost pochybovat (UPDATE: toto se naopak významně zlepšilo). Pro zákazníka musí být dost těžké vybrat tu nejlepší, respektive nevybrat si takovou firmu, která mu SEO pouze přidá jako další položku na faktuře.

Dejte o článku vědět

Zpět na stream