Odpovídal jsem na obecný dotaz: Je pro mě „tato“ konference dobrá? Mám se jí účastnit jako sponzor a koupit si tam reklamu. A je to dobrá cena za to, co za své peníze dostanu?
Pokud řešíte podobné dotazy, toto je má odpověď.

Obecně si myslím, že konference jsou zajímavá cesta, jak oslovit firmy a bývá tam i vhodná cílovka. Pokud je konference hodně velká, je to i určitá nevýhoda, protože dělí program do více paralelních sálů. Pokud bys měl přednášku (a to je podmínka, bez přednášky to nemá smysl) a byl jsi jen v jednom ze „sálů“, tak je riziko, že se lidi rozdělí do dalších 2-3 sálů a na tvé přednášce nebude zajímavý počet lidí. Mít přednášku pro 20 lidí se nemusí vyplatit i když na první pohled to vypadá jako velká konference.

Pokud je konference vícedenní, je výhodnější mít přednášku první den (lidé jsou vnímavější, je jich více než další dny) a ideálně, aby to byla společná přednáška pro všechny účastníky najednou. Pokud jich bude přes 100, je větší šance, že najdeš potenciální zákazníky.
Také je lepší dát lidem materiály do ruky, než mít jen roll-up banner na chodbě. Výhoda přednášky na začátku programu je, že tě během dne mohou zastavit, protože celé to není o přednášce, ale o tom, aby všichni viděli tvou tvář a aby za tebou zájemci přišli po přednášce pohovořit, až to přináší výsledky.

Délka přednášky není rozhodující, důležité je, abys věděl co je na konferenci za lidi (proč přišly, jakou mají pozici a co řeší za problémy, se kterým jim můžeš ty pomoci) a co jim chceš sdělit. Hodinová přednáška bude hodně do hloubky, 20 minut bude spíše „imidžovka“ zaměřená na vyvolání zájmu.

Pokud jsi partnerem, můžeš mít od organizátorů předem seznam účastníků a z něho si předem vytipovat zajímavé potenciální klienty, které budeš chtít během konference oslovit a to ideálně až po tvé geniální přednášce.

K ceně za sponzoring si nezapomeň připočítat výrobu tištěných materiálů pro účastníky (grafik tak 3-5 tisíc, tisk třeba 5 tisíc Kč) a případně výroba roll-up banneru (grafik cca 3 tisíce, výroba 5 tisíc vč. stojanu). S tím, jak se na konferenci prezentovat ti může pomoci i organizátor, zeptej se ho na tipy.

A na co nezapomeň, než se rozhodneš zaplatit – řekni si, co se musí stát, abys zpět ty peníze vydělal a zde je reálné toho díky té konferenci dosáhout. Stanov si tedy cíle.

A až budeš připravovat prezentaci, bez ní konference nemá smysl, tak se mkrni na tuto infografiku:

10 Presentation Facts You Should Know from soappresentations
Dejte o článku vědět

Zpět na stream