Důvěryhodnost média jako celku mohou zvyšovat pouze jednotlivé weby. Existují servery, které obsahují škodlivý obsah nebo způsobují technické, ekonomické ztráty uživatelům. Takové weby budou existovat vždy, nicméně důvěryhodnost internetu se bude zvyšovat tak rychle, jak rychle uživatelé tyto weby poznají Zkušenější uživatelé nemívají problém rozeznat, zda na daném webu, mohou informaci věřit, zda jim neuškodí zadání osobních údajů nebo jestli je internetový obchod zabezpečený.
Jak bylo uvedeno na stránce Porovnání internetu s ostatními médii, oproti off-line médiích je sdělení na internetu, respektive zdroj zprávy, někdy považován za nevěrohodný. Důvěryhodnost firemního webu nebo internetového obchodu se dá zvyšovat různými způsoby:

Důležité je říci, že i když míra nedůvěry uživatelů v internet a informace na něm uvedené hraje významnou roli, nedůvěra není zas tak zásadně vysoká. Jak bude česká populace získávat zkušenosti s používáním internetu, bude důvěra růst.

„Kladný postoj k internetové reklamě ovlivňuje názor respondentů na inzerenty. Jak vyplývá z názorů 53% respondentů, společnosti, které inzerují na internetu, jsou moderní. Pro téměř 34% respondentů jsou technologicky pokročilé a pro 28% jsou dynamické. Tyto výsledky ukazují významný vliv internetu jako masmédia.“

[Gemius. Postoj českých internetových uživatelů k online reklamě. Mediasearch. [Online] 14. 8 2006. www.mediaresearch.cz.]

Dejte o článku vědět

Zpět na stream